Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Սիրիայի արտգործնախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպեց Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտգործնախարար Ուալիդ Մուալլեմի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին սիրիական ճգնաժամի կարգավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող ջանքերի, այդ ուղղությամբ միջազգային նախաձեռնությունների վերաբերյալ։
Նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հույս հայտնեց, որ սիրիական ճգնաժամի հանգուցալուծման շուրջ վերջերս ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կհարգվեն և կիրականացվեն, ինչը ճանապարհ կհարթի ճգնաժամի խաղաղ կարգավորման համապարփակ բանակցությունների մեկնարկի համար:

YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Acting Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, while on a working visit in New York, met Foreign Minister of Syrian Arab Republic Walid Muallem on September 23, press service of the Armenian MFA informed “Armenpress”.
The sides exchanged views on the efforts aimed at settling the Syrian crisis, as well as the international initiatives over this issue.
Acting Minister Nalbandian expressed hope the agreements reached recently over the settlement of the Syrian crisis will be respected and implemented which will give a way to the launch of comprehensive talks over the peaceful settlement of the crisis.