Omega-ն ներկայացրել Է իր պատմության մեջ առաջին արեւապաշտպան ակնոցների հավաքածուն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարական Omega ընկերությունը ներկայացրել Է իր պատմության մեջ առաջին արեւապաշտպան ակնոցների հավաքածուն: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Luxurylaunches-ը:
Դիզայներների համար ոգեշնչման աղբյուր են ծառայել ժամացույցների ուղենիշային մոդելները, որոնք ընկերությունը թողարկել Է մի քանի տարի շարունակ: Ակնոցների շրջանակները մետաղից են, որոնք կայուն են քերծվածքների նկատմամբ:
Բրենդի ներկայացուցիչները դեբյուտային հավաքածուի թողարկումն ազդարարել են 2016 թվականի հուլիսի սկզբին: «Դա կարեւորագույն փուլ Է Omega մակնիշի զարգացման մեջ, որը կկարողանա իր ստեղծագործական ներուժն օգտագործել նոր բնագավառներում»,- այն ժամանակ ասել Է ընկերության նախագահ Ռեյնալդ Էշլիմանը:
Ժամացույցների Omega շվեյցարական ընկերությունը հիմնադրվել Է Լուի Բրանդտի կողմից 1848 թվականին Լա Շո դե Ֆոնում: 1965 թվականին Omega Speedmaster ժամացույցը NASA-ի կողմից ընտրվել Է «Ապոլլոն» ծրագրի համար. 1969 թվականին ամերիկացի աստղանավորդ Բազ Օլդրինի ձեռքին եղել Է Լուսնի վրա, իսկ խորհրդային տիեզերագնաց Ալեքսեյ Լեոնովն այն կրել Է ուղեծրում 1975 թվականին «Սոյուզ» եւ «Ապոլոն» տիեզերանավերի կցման ժամանակ:

Omega представила первую в своей истории коллекцию очков
Швейцарская компания Omega представила первую в своей истории коллекцию солнцезащитных очков. Об этом в понедельник, 29 августа, сообщает "Лента.ру".
Источником вдохновения для дизайнеров послужили знаковые модели часов, которые компания выпускала на протяжении нескольких лет. Оправы очков выполнены из металла, устойчивого к царапинам.
Представители бренда анонсировали выход дебютной коллекции в начале июля 2016 года. «Это важнейший этап в развитии марки Omega, которая сможет применить свой творческий потенциал в новых областях», — говорил тогда президент и генеральный директор компании Рейнальд Эшлиманн.
Швейцарская часовая компания Omega основана Луи Брандтом в 1848 году в Ла-Шо-де-Фоне. В 1965 году часы Omega Speedmaster выбраны НАСА для программы «Аполлон», в 1969 году на руке американского астронавта Базза Олдрина побывали на Луне, а советский космонавт Алексей Леонов носил их на орбите во время стыковки кораблей «Союз» и «Аполлон» в 1975 году.