ԵԱՏՀ նախագահ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ-ում Հնդկաստանի դեսպան Պանկաջ Սարանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանում Հնդկաստանի դեսպան Պանկաջ Սարանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացրել են ԵԱՏՀ-ի մամուլի ծառայությունից: Կողմերը քննարկել են ԵԱՏՄ եւ Հնդկաստանի առեւտրատնտեսական հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ ԵԱՏՀ-ն  մեծ նշանակություն է տալիս Հնդկաստանի հետ երկխոսության հաստատմանը:
«2015 սեպտեմբերին  համատեղ ստեղծված հետազոտական խումբը պետք է զեկույց ներկայացնի համագործակցության ուղղությունների վերաբերյալ, որոնք շահավետ կլինեն բոլոր մասնակիցների համար»,-ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Իր հերթին Պանկաջ Սարանն ընդգծել է, որ Հնդկաստանը ուշադրությամբ հետեւում է եվրասիական գոտում զարգացող գործընթացներին, որի մի մաս է ցանկանում դառնալ:
«Հնդկաստանը պատրաստ է աշխատել ԵԱՏՄ-ի հետ տարբեր ձեւաչափերում: Իմ կարծիքով` մենք պետք է ավելի լայնորեն դիտարկենք համագործակցության հնարավորությունները. այդ դեպքում ավելի հեշտ կլինի գտնել ընդհանուր հետաքրքրություններ»,- նշել է ՌԴ-ում Հնդկաստանի դեսպանը:

EEC Board Chairman meets with Indian Ambassador to Russia
YEREVAN, AUGUST 29, ARMENPRESS. Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission (EEC) Tigran Sargsyan met with the Ambassador of India to Russia Pankaj Saran, “Armenpress” reports the press service of the EEC informs. The parties discussed issues referring trade and economic relations between India and the EAEU (Eurasian Economic Union).
Tigran Sargsyan mentioned that the EAEU attaches great importance to dialogue with India.
“The monitoring group set in September, 2015 must submit a report about those cooperation directions that will be of mutual interest”, Tigran Sargsyan said.
Pankaj Saran said India attentively follows the developments in the Eurasian zone wishing to become part of it.
“India is ready to work with the EAEU in different formats. I believe we should observe cooperation opportunities more broadly and in that case it will be easier to find common interests”, Indian Ambassador to the RF said.