Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի Նախագահ Յոախիմ Գաուկին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Նախագահ Յոախիմ Գաուկին՝ Մյունխենում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Բարեկամ գերմանացի ժողովրդին պատուհասած այս ողբերգությունը ևս մեկ անգամ ընդգծեց միջազգային համախմբվածության կարևորությունը՝ արմատախիլ անելու ծայրահեղականության բոլոր դրսևորումները: Վշտի և կորստյան այս ծանր պահին խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում: Ձեզ հետ են մեր սրտերն ու աղոթքները»:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту ФРГ Йоахиму Гауку
Сегодня президент РА Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования  президенту  ФРГ Йоахиму  Гауку в связи с терактом в Мюнхене.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата  президента  РА, в телеграмме  говорится:
«Постигшая  дружественный немецкий народ трагедия в очередной  раз подчеркнула важность международной консолидации с целью искоренения всех проявлений радикализма. В эту  тяжелую минуту горя  и потери я выражаю глубокое соболезнование Вам и дружественному немецкому народу, родным и близким погибших. Желаю им стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления. С вами наши сердца и молитвы».