Բակո Սահակյանը հայաստանցի բժիշկների հետ քննարկել է ՀՀ եւ ԼՂՀ բժշկական հաստատությունների համագործակցության հարցեր
Բակո Սահակյանը հայաստանցի բժիշկների հետ քննարկել է ՀՀ եւ ԼՂՀ բժշկական
հաստատությունների համագործակցության հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության առաջատար բժշկական հաստատությունների մի խումբ ղեկավարների եւ բժիշկների:
Քննարկվել են Հայաստանի եւ Արցախի բժշկական հաստատությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Հայաստանի Հանրապետության առաջատար բժիշկների հաճախակի այցելություններն Արցախ՝ նշելով դրանց դրական ազդեցությունը բնակչության բժշկական սպասարկման որակի բարձրացման եւ առողջապահության ոլորտի հետագա զարգացման վրա:

Bako Sahakyan discusses healthcare issues with Armenian doctors and heads of medical institutions
STEPANAKERT, JULY 22, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan received heads and doctors of several leading medical institutions of Armenia.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office, issues related to cooperation between Armenian and Artsakh medical institutions were discussed during the meeting.
President Sahakyan highlighted the frequent visits of leading doctors from the Republic of Armenia noting their positive impact on raising the quality of medical services and further development of the health sphere.