Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 320 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 19 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հուլիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 19 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 320 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says Azerbaijan made 19 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh-Azerbaijani contact line.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight July 21-22 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime for 19 times by firing more than 320 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces refrained from taking counter measures and continued confidently fulfilling their military duties”.