Անցած գիշեր Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 22 անգամ. կիրառվել են դիպուկահարներ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 22 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 380 կրակոց, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից 45 անգամ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության լրատվության բաժնից, Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijan violates ceasefire regime for 22 times by firing sniper rifles at Nagorno Karabakh contact line
Azerbaijan violates ceasefire regime for 22 times by firing sniper rifles at Nagorno Karabakh
contact line
YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says overnight July 19-20 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime for 22 times by firing more than 380 shots from various caliber weapons and 45 shots from sniper rifles at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces are in control of the situation and continue confidently fulfilling their military tasks.