Ադրբեջանի քաղաքացին անցել է Հայաստանի տարածք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի քաղաքացի 1977 թվականին ծնված Վալիևա Զոհրա Վարձար-քըզըն հունիսի 7-ին  ադրբեջանական  կողմից անցել է Հայաստանի տարածք: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում  Հայաստանի գերիների, պատանդների և անհետ կորածների հանձնաժողովի աշխատանքային խմբի ղեկավար Արմեն Կապրիելյանը տեղեկացրեց, որ Ադրբեջանի քաղաքացին Թովուզի շրջանի Յանըխլը գյուղից է:
«Այսօր նա Մեհրաբի ուղղությամբ գտնվող հատվածից հայտնվել է հայկական կողմում, նախնական տվյալներով` անձը հանդիսանում էՎալիևա Զոհրա Վարձար-քըզըն` ծնված 1977 թվականին: Հանգամանքները ճշտվում են»,- ասաց Կապրիելյանը:
Զոհրա Վելիևային հայտնաբերելու մասին տեղեկացվել է Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի երևանյան պատվիրակությանը:

Azerbaijani citizen trespasses to Armenia
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS.  Citizen of Azerbaijan Valiyeva Zohra Vardzar, 1977, entered the Armenian territory from Azerbaijan on June 7. Head of the working group of the State Commission for Prisoners of War, Hostages and Missing Persons of the Republic of Armenia Armen Kaprielian told “Armenpress that the Azerbaijani citizen is from a village located in Tovuz region of Azerbaijan.
“Today she appeared in the Armenian territory from Mehrab direction. Acording to preliminary information the person is identified as Valiyeva Zohra Vardzar born in 1977. Details are being clarified”, Kaprelian said.
Delegation of the International Committee of Red Cross in Armenia has been informed about the incident.