Կրակի դադարեցման մասին ադրբեջանական հայտարարությունը կեղծիք է. հրետակոծվում է Մարտակերտը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը տակավին մնում է լարված: Առավել ուժգին բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդին հասցնում են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ: Հաստատված տվյալներով այս հատվածում ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 3 տանկ: Հիշեցնենք, որ ևս 2 տանկ և 1 ՀՄՄ հակառակորդն այսօր կորցրել է հարավարևելյան ուղղությամբ: Ընդհանուր առմամբ երեկ և այսօր՝ ադրբեջանական բանակը կորցրել է 14 տանկ և 5-ից ավելի այլ զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Ղարաբաղյան բանակը տվել է 1 տանկի կորուստ: Մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ ևս ընթանում են դիրքային թեժ մարտեր: Հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդն իր անզորությունը փորձում է պարտակել խաղաղ բնակիչների, մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքի վրա ՄՄ-21 ("Գրադ") հրթիռահրետանային կայանքից և 152 միլիմետրանոց հրետանային միջոցներից իրականացվող արկակոծումներով: Իրավիճակի զարգացման հետագա ընթացքին տեղեկանալու համար հետևեք ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրություններին:

Azerbaijani information on ceasefire is false: Martakert city is being bombarded
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. The situation in the line of contact of Nagorno Karabakh-Azerbaijan remains tense. Heavy battles take place in the north-eastern and south-eastern directions. The Defense Army causes great losses to the adversary’s manpower and equipment. According to confirmed information, the Azerbaijani armed forces lost 3 tanks. 2 more adversary tanks and a battle vehicle were destroyed today in the south-eastern direction. Overall, the Azerbaijani forces lost 14 tanks and more than 5 other military equipments, including a battle vehicle; “Armenpress” was informed by the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry.
The Nagorno Karabakh Army lost 1 tank. Heavy battles take place in the south-eastern direction also.
The adversary tries to conceal its weakness on peaceful settlements, in particular by bombarding the city of Martakert with MM-21 (Grad) and 152mm missile-artillery systems.