Կրակի դադարեցման մասին ադրբեջանական հայտարարությունը կեղծիք է. հրետակոծվում է Մարտակերտը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը տակավին մնում է լարված: Առավել ուժգին բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդին հասցնում են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ: Հաստատված տվյալներով այս հատվածում ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 3 տանկ: Հիշեցնենք, որ ևս 2 տանկ և 1 ՀՄՄ հակառակորդն այսօր կորցրել է հարավարևելյան ուղղությամբ: Ընդհանուր առմամբ երեկ և այսօր՝ ադրբեջանական բանակը կորցրել է 14 տանկ և 5-ից ավելի այլ զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Ղարաբաղյան բանակը տվել է 1 տանկի կորուստ: Մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ ևս ընթանում են դիրքային թեժ մարտեր: Հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդն իր անզորությունը փորձում է պարտակել խաղաղ բնակիչների, մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքի վրա ՄՄ-21 ("Գրադ") հրթիռահրետանային կայանքից և 152 միլիմետրանոց հրետանային միջոցներից իրականացվող արկակոծումներով: Իրավիճակի զարգացման հետագա ընթացքին տեղեկանալու համար հետևեք ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրություններին:

Сообщение азербайджанцев о прекращении огня – ложь: обстреливается Мартакерт
Ситуация на линии соприкосновения в зоне конфликта остается напряженной. Наиболее жаркие бои идут на северо-восточном и юго-восточном направлениях фронта.
Подразделения Армии обороны в районе Талыша наносят противнику большие  потери в живой силе и бронетехнике. По установленным данным, на этом отрезке  противник потерял 3 танка. Напомним, что на южном крыле бойцы подразделений АО вывели из строя 2 танка и 1 БМП. Об этом “Арменпресс” сообщили в пресс-службе АО НКР.
Карабахская армия потеряла 1 танк. На юго-восточном направлении линии соприкосновения карабахской и азербайджанской противоборствующих сторон также идут жаркие позиционные бои. Противник пытается отыграться за свою беспомощность и слабость на мирных жителях, в частности, на населении Мартакерта, обстреливая город  из установки «Град» и 152-миллиметровых орудий.