ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է դիվերսիայի մասին Ադրբեջանի ապատեղեկատվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը փետրվարի 4-ին հայտարարել է, թե իբր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում փետրվարի 3-ին հայկական կողմից ձեռնարկված դիվերսիոն գործողության հետևանքով սպանվել է ադրբեջանական ԶՈւ-ի մեկ զինծառայող: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունը ամբողջությամբ իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ստացված օպերատիվ տեղեկություններով` ադրբեջանական զինված ուժերում գրանցված մահված փաստը ներքին` ոչ կանոնադրական հարաբերությունների արդյունք է: Ադրբեջանական կողմը ևս մեկ անգամ փորձում է ապատեղեկատվության միջոցով խեղաթյուրել իրականությունը և անհիմն մեղադրանքներ ուղղել հայկական կողմին:
Եվս մեկ անգամ շեշտում ենք ԼՂ հակամարտության շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող զինված դիմակայության հետևանքով հնարավոր միջադեպերի նվազեցման և կանխման նպատակով հետաքննության մեխանիզմների կիրառման անհրաժեշտությունը:

Armenia Defense Ministry: Death case in Azerbaijan’s armed forces is caused by non-statutory relationships
Armenia Defense Ministry: Death case in Azerbaijan’s armed forces is caused by non-statutory
relationships
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. Press service of Azerbaijani Defense Ministry announced on February 4 that allegedly an Azerbaijani soldier was killed as a result of a subversive action conducted by the Armenian side on Armenia-Azerbaijan border on February 3. Armenian Defense Ministry announces that the press release of the Azerbaijani Defense Ministry does not coincide with the reality. “Armenpress” was informed about this from the press service of the Defense Ministry of the Republic of Armenia.
According to operative information, the death case registered in the armed forces of Azerbaijan is a result of non-statutory relationships. The Azerbaijani side once again tries to distort the reality by the means of misinformation and unreasonable accusations against the Armenian side.
We once again underline the necessity to invest mechanisms for investigating incidents on the state border of Armenia and Azerbaijan and the contact line of Nagorno Karabakh conflict zone aimed at reducing and preventing possible incidents caused by armed confrontation.