Բակո Սահակյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության կողմից Արցախում տարբեր բարեգործական ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը միշտ էլ հատուկ կարեւորություն է տվել Արցախին սատարելու գործին՝ երախտագիտություն հայտնելով նրանց հայրենանվեր գործունեության համար:

Bako Sahakyan received delegation of Armenian Missionary Association of America
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. On 3 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Armenian Missionary Association of America headed by organization's executive director Zaven Khanjian.
As the Central Information Department of the NKR President's Office informed “Armenpress”, the meeting addressed a range of issues related to the implementation of various charity projects in Artsakh by the organization.
The Head of the State noted with satisfaction that the Armenian Missionary Association of America had always assigned special significance to supporting Artsakh and expressed his gratitude for its patriotic activity.