Անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 17500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմըխախտվել է շուրջ 950 անգամ, որի ընթացքում տարբերտրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 17500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ լրատվության բաժնից, նշված ժամանակահատվածում հայկական դիրքերի ուղղությամբ,հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք: Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալխախտումներից, օգոստոսի 28-ին ժամը 01:40-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հագուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հայկական ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

More than 17.500 shots fired in direction of Armenian border units within last week
YEREVAN, AUGUST 29, ARMENPRESS. According to operative data of the Nagorno Karabakh Defense Army, ceasefire regime has been violated nearly 950 times by the rival on the contact line of Karabakh-Azerbaijan opposing armies during August 23-29. Over 17.500 shots were fired in the direction of Armenian border protecting units from different caliber weapons, including 60, 82, and 120 mm mortars and RPG-7 grenade launchers.
As “Armenpress” was informed from the press service of the NKR Defense Army, in the given period the rival used also Turkish made TP-107 reactive rocket launcher. In addition to the abovementioned ceasefire violations, the rival attempted to make subversive actions in the eastern direction of the contact line between Karabakh-Azerbaijan opposing armies at 01:40 on August 28. Defense Army front line units documented the advancement of Azerbaijani armed forces special unit composed of 20-25 people. The enemy was repelled causing casualties to the Azerbaijani side
The front line units of the Defense Army continue confidently carrying out the military objective set before them.