«Սեւան» ժողովրդական պարերի համույթը Վրաստանից վերադարձավ դափնեկրի կոչմամբ
ԳԱՎԱՌ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ«ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Սեւան քաղաքի «Սևան» ժողովրդական պարերի համույթն այս տարվա  հուլիսի վերջերին Վրաստանում կայացած պարի միջազգային մրցույթ-փառատոնի մասնակիցներից մեկն էր, որը տուն վերադարձավ՝ փառատոնի դափնեկրի կոչումը նվաճած: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց «Սեւան» ժողովրդական պարերի համույթի ղեկավար Իշխան Խաչատրյանը, «Հայ-Արտ» հայ-կանադական պրոդյուսերական կենտրոնի նախաձեռնությամբ մարզկենտրոն Գավառում կազմակերպված պարի մրցույթ-փառատոնում 1-ին մրցանակային տեղը գրաված «Սեւան»-ը Վրաստանի  Հանրապետությունում կազմակերպված եզրափակիչ փառատոնում  էլ  հանդես եկավ կատարողական վարպետությամբ:
«Համույթի ներկայացրած մրցութային պարը` «Փափուր»-ին, արժանացավ ժյուրիի բարձր գնահատականին: Մրցութային օրն ամփոփելուց հետո «Սևան» ժողովրդական պարերի համույթն արժանացավ դափնեկրի կոչման  եւ առաջին մրցանակի: Մենք լավագույնս  ներկայացրինք ե՛ւ Սեւանը, ե՛ւ մեր հանրապետությունը: Մրցութային մասին հաջորդեց նաեւ համերգային ծրագիրը, որի ժամանակ հանդես եկանք «Շալախո» եւ «Ծաղկաձոր» պարերի կատարմամբ: Հանդիսատեսը մեր ելույթներն ընդունեց մեծ խանդավառությամբ եւ երկարատև ծափերով»,- հավաստեց Իշխան Խաչատրյանը:

“Sevan” folk dance ensemble returns home from Georgia as laureate
GAVAR, AUGUST 8, ARMENPRESS."Sevan" folk dance ensemble of Sevan town participated in the international dance contest-festival held in Georgia at the end of July. The ensemble returned home with the title of laureate.
Ishkhan Khachatryan, the director of “Sevan” folk dance ensemble, informed Armenpress that “Sevan” ensemble, which had won the 1st place in the dance contest in Gavar organized with the initiative of “Hay-Art” Armenian-Canadian producing center, showed its performance skills in the closing festival of the Georgian Republic.  “Sevan” ensemble won the 1st place in the Georgian dance contest. IshkhanKhachatryan added that the audience was enthusiastic about the ensemble’s performance and applauded endlessly.