ՀՀ Նախագահը ողջունել է «Հաղորդակցվել՝ հաղորդակցության ոլորտի բարեփոխման նպատակով» համաժողովի անցկացումը
ՀՀ Նախագահը ողջունել է «Հաղորդակցվել՝ հաղորդակցության ոլորտի
բարեփոխման նպատակով» համաժողովի անցկացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն հունիսի 29-ին ընդունել է հունիսի 29-30-ը Երևանում անցկացվող «Հաղորդակցվել՝ հաղորդակցության ոլորտի բարեփոխման նպատակով» համաժողովին մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներին:
Համաժողովը հրավիրվել է ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ու աջակցությամբ և անցկացվում է Լոնդոնի hաղորդակցությունների միջազգային ինստիտուտի ու Հայաստանի մալուխային հեռուստահեռարձակողների ասոցիացիայի կողմից: Մասնակցում են հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատար մի շարք ընկերությունների, հեռուստատեսության և ռադիոյի ոլորտը կարգավորող մարմինների, միջազգային կառույցների, ինչպես նաև Հայաստանում գործող տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունների, հեռուստատեսային և ռադիո ընկերությունների, կաբելային հեռարձակում իրականացնող ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահին ներկայացնելով համաժողովի կազմակերպման անհրաժեշտությունը և նպատակները՝ հյուրերը նշել են, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռուստատեսության, ռադիոյի, ինտերնետ ծառայությունների արագ զարգացման պայմաններում ակնհայտ է դառնում միջազգային մակարդակով փորձի փոխանակման և համագործակցության անհրաժեշտությունը: Հաղորդակցության միջազգային ինստիտուտի նախագահ Ֆաբիո Կոլոսանտին գոհունակությամբ է նշել, որ արդեն իսկ առաջին օրվա քննարկումների դրական տպավորություններ ունի, և սեմինարից մասնակիցների ակնկալիքներն արդարանում են: Նա հույս է հայտնել, որ մասնագիտական շրջանակների միջև նման օգտակար հանդիպումները կդառնան պարբերական:
Նախագահը ողջունել է պատվիրակությունների ղեկավարներին և Երևանում անցկացվող միջոցառումը՝ կարևորելով համաժողովի հիմքում դրված նպատակներն ու քննարկվող օրակարգային հարցերը, համաժողովի աշխատանքին մաղթել հաջողություններ:

Президент Армении поприветствовал проведение форума «Коммуникации для реформирования отрасли коммуникаций»
Президент Армении поприветствовал проведение форума «Коммуникации
для реформирования отрасли коммуникаций»
Президент Армении Серж Саргсян 29 июня принял глав делегаций, принимающих участие в проходящем 29-30 июня в Ереване форуме «Коммуникации для реформирования отрасли коммуникаций».
Форум проходит по инициативе Национальной комиссии по телевидению и радио Армении, Международным институтом коммуникаций Лондона и Ассоциацией операторов кабельного телевидения Армении. В форуме принимают участие представители ряда передовых компаний в сфере телекоммуникации, органов по регулированию сферы телевидения и радио, международных структур, а также действующих в сфере ИТ Армении компаний, теле- и радиокомпаний, организаций по кабельному вещанию.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, представив Сержу Саргсяну необходимость и цели организации форума, гости отметили, что в условиях быстрого развития информационных технологий, телевидения, радио, интернет услуг становится очевидным необходимость обмена опытом и сотрудничества на международном уровне.
Председатель Международного института коммуникации Фабио Колосанти с удовлетворением отметил, что у него уже позитивные впечатления от обсуждений первого дня, и ожидания участников от семинара оправдываются. Он выразил надежду на то, что подобные полезные встречи между профессиональными кругами станут периодическими.
Президент поприветствовал глав делегаций и проходящее в Ереване мероприятие, отметив важность цели форума и обсуждаемых вопросов повестки. Саргсян пожелал успехов работе форума.