Բաղրամյան պողոտայում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման ակցիան խաղաղ է ընթանում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բաղրամյան պողոտայում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման բողոքի ակցիայի մասնակիցները  և ոստիկանությունը  համագործակցում են հավաքի խաղաղ ընթացքն ապահովելու համար:  Քաղաքացիները շարունակում են պնդել, որ ակցիան բացառապես խաղաղ բնույթ է կրում, և պատրաստ են շարունակել համագործակցությունը ոստիկանության հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս պահին Բաղրամյան պողոտայում իրավիճակը հանդարտ է: Ցուցարարների թիվը չի գերազանցում նախորդ օրերին բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը: Նրանք այս պահին երգում են, իսկ ոստիկանական վերակարգը հսկում է բողոքի ակցիայի խաղաղ ընթացքը:
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը նախ շնորհավորեց բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներից Վաղինակ Շուշանյանին՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: Այնուհետև նա նշեց, որ թեև ոստիկանությունը  ցուցարարների կողմից նկատել է  որոշակի օրինազանցություններ, սակայն  պատրաստ է համագործակցել բողոքի ակցիայի մասնակիցների հետ՝ հավաքի խաղաղ ընթացքն ապահովելու համար:

Акция протеста на проспекте Баграмяна проходит мирно
Участники акции протеста, проходящей на проспекте Баграмяна против повышения тарифа на электроэнергию, и полиция сотрудничают для обеспечения мирного хода акции. Участники утверждают, что акция носит исключительно мирный характер и готовы продолжать сотрудничество с полицией.
Как сообщает «Арменпресс», в настоящее время ситуация на улице спокойная. Численность участников акции не больше, чем в предыдущие дни. В данный момент они распевают песни, а полиция следит за мирным ходом акции.
Замначальника полиции Еревана Валерий Осипов поздравил одного из организаторов акции протеста, Вагинака Шушаняна с днем рождения. Затем он отметил, что готов сотрудничать с участниками акции протеста в вопросе поддержания мирного хода акции.