«Genealogy»-ի անդամները շնորհակալություն են հայտնում աջակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Րոպեներ անց Վիեննայում կմեկնարկի «Եվրատեսիլ 2015» երգի միջազգային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Մինչ մրցույթի մեկնարկը Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությունը ուղիղ կապ հաստատեց Վիեննա` զրուցելու համար Հայաստանը ներկայացնող «Genealogy» խմբի անդամների հետ:
Խմբի անդամներից Ինգա Արշակյանն ընդգծեց, որ մի փոքր լարվածություն կա, քանի որ իրենք առաջիններից են ելույթ ունենալու: «Մյուս կողմից դա լավ է, քանի որ մենք ավելի լավ կհիշվենք, և դա դրական կողմն է: Կապ չունի, թե որ համարով ելույթ կունենանք, հուզմունքը շատ մեծ է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց նա:
Խմբի անդամ Վահե Թիլբյանն էլ ընդգծեց, որ խոսում են իրար հետ, աղոթում են, և Աստված իրենց հետ կլինի:
«Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանն էլ հավելեց, որ բեմում «Genealogy»-ն ներկայացնելու է մեր ծագումնաբանությունը՝ ծառի պատմության միջոցով: «Մենք ունենք հինգ աշխարհամասերից և Հայաստանից մասնակիցներ, և նրանք բոլորը համախմբված են լինելու» ,- հավելեց նա՝ հորդորելով ուշադիր դիտել խմբի ելույթը:
«Genealogy»-ի անդամները Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում կոչ արեցին քվեարկել Հայաստանի համար: Նրանք փաստեցին, որ ուրախ են ներկայացնել Հայաստանը: Խմբի անդամները շնորհակալություն հայտնեցին աջակցության համար:
Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում մայիսի 19-ին անցկավող կիսաեզրափակիչ փուլի ընթացքում հայաստանյան ներկայացուցիչ «Genealogy» խումբը ելույթ կունենա երկու համարի ներքո: Խումբը կկատարի «Face The Shadow» (թարգմանաբար` Առերեսվի՛ր ստվերին) երգը:
Մրցույթի պաշտոնական՝ Eurovision Song Contest յութուբյան էջը ներկայացրել է նախապատրաստական աշխատանքների վերջին տեսանյութերը:
«Եվրատեսիլ  2015» երգի միջազգային մրցույթն անցկացվում է Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում՝ «Կառուցելով կամուրջներ» նշանաբանի ներքո: Այս տարվա համար ընտրված նշանաբանը խորհրդանշում է Եվրոպան, որը միավորում է բոլորին. մրցույթի կազմակերպիչները կարծում են, որ Եվրատեսիլի միջոցով համախմբվում են մշակույթներ, լեզուներ`կառուցելով կամուրջներ:
«Եվրատեսիլ 2015»-ի երկրորդ կիսաեզրափակիչ փուլը կկայանա մայիսի 21-ին: Մրցույթի եզրափակիչ փուլը կկայանա մայիսի 23-ին, որի ընթացքում ելույթ կունենան նաև «Մեծ հնգյակի» երկրները՝ Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Իսպանիան, Իտալիան, Ֆրանսիան, ինչպես նաև Ավստրիան՝ որպես «Եվրատեսիլ  2014»-ի հաղթող:

Члены группы «Genealogy» поблагодарили всех за поддержку
Через несколько минут в Вене начнется первый полуфинал международного конкурса песни «Евровидение 2015». До начала конкурса Общественное телевидение Армении вышло на прямую связь с Веной, чтобы побеседовать с членами группы «Genealogy».
Член группы Инга Аршакян отметила, что есть некоторое напряжение, так как они будут выступать среди первых. «С другой стороны, это лучше, так как нас лучше запомнят, и это положительная сторона. Не важно, под каким номером выступаешь, все равно волнение огромное», - как сообщает Арменпресс, отметила певица.
Член группы Ваге Тилбян подчеркнул, что они молятся и верят, что Бог будет с ними.
Руководитель армянской делегации в конкурсе «Евровидение» Гоар Гаспарян отметила, что на сцене армянская группа представит генеалогию армян в виде истории дерева. «У нас участники из пяти континентов и Армении, и все они будут сплочены», - добавила Гаспарян.
Члены группы «Genealogy» призвали голосовать за Армению. Они отметили, что рады представлять Армению на конкурсе, а также поблагодарили всех за поддержку.
Официальный сайт конкурса (Eurovision Song Contest) на своем канале в YouTube представил видео последних подготовительных работ к началу конкурса.
В этом году конкурс «Евровидение-2015» пройдет в Вене под лозунгом «Строя мосты». Армению на   «Евровидении-2015» представит группа «Genealogy», которая исполнит песню «Face The Shadow» («Взгляни в тень»). Первый полуфинал состоится 19-го мая; Армения выступает под номером 2. Второй полуфинал состоится 23-го мая.