Հայտնի են «Աստղային պատերազմների» նոր Էպիզոդների Էկրան բարձրանալու ժամկետները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Walt Disney Pictures ընկերության ղեկավար Բոբ Այգերը ստուդիայի բաժնետերերին հղած ուղերձում հայտնել Է «Աստղային պատերազմների» ութերորդ եւ իններորդ Էպիզոդների Էկրան բարձրանալու ժամանակացույցը: Դրանք Էկրաններին կհայտնվեն համապատասխանաբար 2017 եւ 2019 թվականներին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Star Wars Underworld-ին:
«Ցանկանում եմ «Աստղային պատերազմների» մոլի երկրպագուներին հավաստիացնել, որոնք տասը տարի սպասել են նոր ֆիլմին, որ իրենց համբերությունը կհատուցվի: Դեռ ավելին, յոթերորդ Էպիզոդը սոսկ սկիզբն Է: Արդեն հաջորդ տարի մենք առանձին ֆիլմ կթողարկենք դրա հերոսների մասին, իսկ 2017 եւ 2019 թվականներին կհետեւեն այս եռերգության երկրորդ եւ երրորդ՝ եզրափակիչ Էպիզոդները»,- հայտարարել Է Այգերը:
«Աստղային պատերազմների» նոր եռերգությունը մեկնարկում Է 2015 թվականի դեկտեմբերին, երբ վարձույթ դուրս կգա Ջ. Ջ. Աբրամսի «Աստղային պատերազմներ. Էպիզոդ 7 – Ուժի արթնացումը» ֆիլմը: Կինոպատման նոր գործող անձանց նվիրված պաշտոնական սփին-օֆֆի թողարկումը պլանավորված Է 2016 թվականին, իսկ դրա ռեժիսորը կլինի Գարետ Էդվարդսը:

Названы сроки выхода восьмого и девятого эпизодов «Звездных войнե
Глава компании Walt Disney Pictures Боб Айгер в послании к акционерам студии раскрыл график выхода восьмого и девятого эпизодов «Звездных войн». Они появятся на экранах в 2017 и 2019 годах соответственно, как передает Арменпресс, об этом сообщает Star Wars Underworld.
«Хочу заверить фанатов "Звездных войн", которые ждали нового фильма десять лет, что их терпение будет вознаграждено. Более того, седьмой эпизод — только начало. Уже в следующем году мы выпустим отдельный фильм о его героях, а в 2017-м и 2019-м последуют второй и третий, финальный эпизод этой трилогии», — заявил Айгер.
Новая трилогия «Звездных войнե стартует в декабре 2015 года, когда в прокат выйдет фильм «Звездные войны: Эпизод 7 — Пробуждение Силы» Дж. Дж. Абрамса. Релиз официального спин-оффа, посвященного новым персонажам франшизы, запланирован на 2016 год, а его режиссером выступит Гарет Эдвардс.