Հարուցվել է քրգործ դիվերսանտների կողմից հայ զինծառայողների սպանության դեպքի առնչությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի կողմից հայ զինծառայողաների սպանության և սպանության փորձի դեպքի առթիվ:
Հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խումբըհունվարի 23-ին` ժամը 09:00-ի սահմաններում, ըստ նախնական տվյալների, հարձակում է իրականացրել N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական հենակետի ուղղությամբ:  Մարտական գործողությունների արդյունքում ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքներից զոհվել են լեյտենանտ Կարեն Արարատի Գալստյանը, ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտակ Վաղարշակի Սարգսյանը: Հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Հովհաննես Վարուժանի Ավանեսյանը: Վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլախավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի  2-րդ մասի 1-ին, 7-րդ, 13-րդ և 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 13-րդ կետերով: Կատարվում է նախաքննություն:

Criminal case filed on Armenian servicemen’s murder by saboteurs
YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS: A criminal case has been filed on the murder and murder attempt of Armenian servicemen by the rival’s subversive group. According to preliminary data, at around 9:00 in the morning on January 23, the Azerbaijani special task forces started attack in several directions of the military position N. Due to the rival’s shooting the Armenian side had two casualties: Lieutenant Karen A. Galstyan and Private Artak V. Sargsyan were killed. The doctors are struggling to save the life of Private Hovhannes V. Avanesyan, wounded by the rival. The condition of the later is evaluated as grave.
The press service of the Investigative Committee of the Republic of Armenia told Armenpress that a criminal case has been filed on the incident at the Military Criminal Investigation Department of the Republic of Armenia based on the 1st, 7th, 13th and 34th clauses of the 104th article of the Criminal Code of the Republic of Armenia.