«Ոսկեգույն երանգներով հրեշտակ»-ը Երեւանի այս տարվա Ամանորի խորհրդանիշն է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամանորի տոներին Երեւանի տարբերանշանն է լինելու ոսկեգույն երանգներով հրեշտակը, իսկ տոնական ձևավորումներն իրականացվելու են նոր մշակված Ամանորի հայեցակարգի հիման վրա. մայրաքաղաքն այս տարվա տոնական օրերին կներկայանա ոսկեգույն եւ կապույտ գույներով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքպետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչությունից, մայրաքաղաքի տոնական ձևավորումներն արդեն սկսվել են եւ կընթանան մինչեւ դեկտեմբերի 20–ը:
Հանրապետության Հրապարակում տեղադրված գլխավոր տոնածառն ամբողջությամբ պատրաստ կլինի դեկտեմբերի 15-ին, իսկ լույսերի վառման արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 20–ին։ Հանրապետության գլխավոր եղևնու ճյուղերը բերվելու են ՀՀ տարբեր մարզերից` սանիտարական հատման արդյունքում։ Տոնածառի բարձրությունը լինելու է 32 մետր։  Մայրաքաղաքի տոնական զարդարման համար բավարար միջոցներ կան, որոնք հատկացվել են համայնքային բյուջեից, ինչպես նաև նվիրաբերվել են գործընկերների կողմից:
Տոնական ձեւավորում կունենան մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջանները: Ամանորի տոներին նախատեսվում են բազմաթիվ անակնկալներ և տոնական միջոցառումներ։

Символом Еревана в Новый год станет «Златокрылый ангел»
В новогодние праздники символом Еревана станет «Златокрылый ангел», а новогоднее оформление города будет осуществляется на основе новой концепции, в соответствии с которой Ереван предстанет в эти дни в золотистых и лазурных тонах.
Как сообщили Арменпресс в Управлении внешнего оформления и рекламы аппарата столичной мэрии, подготовка к Новому году уже начата и продолжится до 20 декабря.
Главная елка страны - на площади Республики в Ереване – будет совершенно готова уже 15 декабря, а церемония зажжения огней на ней состоится 20 декабря. Еловые ветки для новогодней елки будут доставлены в столицу из разных областей Армении, высота елки составит 32 метра.
Из муниципального бюджета выделены необходимые средства для праздничного украшения и освещения Еревана.
Праздничное «убранство» ожидает все административные районы города. В Новый год жителей столицы ожидает немало сюрпризов и праздничных мероприятий.