ՀՀ վարչապետը Կիրանցում հանդիպել է բնակիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կիրանցում հանդիպել է բնակիչների հետ: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության «Ֆեյսբուք» -ի էջում կատարված հրապարակումից:
Ավելի վաղ գրառում էր կատարել ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը, տեղեկացնելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը Ոսկեպարում հանդիպում է Ոսկեպարի, Բաղանիսի եւ հարակից բնակավայրերի բնակիչների հետ:
ՀՀ վարչապետը մարտի 12-ին տված իր մամուլի ասուլիսի ընթացքում չի բացառել, որ Ադրբեջանի հետ սահմանի դելիմիտացիայի գործընթացը կարող է սկսվել Տավուշի մարզից։
«Նախկինում էլ չեմ բացառել և չեմ բացառում, որ դելիմիտացիայի գործընթացը կարող է սկսել Տավուշի մարզից։ Եվ այս գործընթացի շուրջ որոշումներ կայացնելիս մենք պետք է ելնենք իրողությունների և իրավիճակի համապարփակ վերլուծությունից և Հայաստանի շուրջ առկա անվտանգային մարտահրավերները և իրադրության կայունության ապահովման պահանջները, անհրաժեշտությունները կառավարելու տրամաբանությամբ»,-նշել էր վարչապետը։

PM Pashinyan meets with Kirants village residents of Tavush
YEREVAN, 18 MARCH, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, met with the residents of Kirants village of Tavush province, informs the ruling Civil Contract Party.
Earlier Prime Minister Nikol Pashinyan's spokesperson Nazeli Baghdasaryan said on social media, that the Prime Minister had held meetings with the residents of Voskepar, Baghanis and neighboring settlements.
During his press conference on March 12, the Armenian Prime Minister noted the border delimitation with Azerbaijan might start from Armenia’s Tavush Province.
"I have not ruled out before and I do not rule out that the delimitation process can start from Tavush province. And when making decisions about this process, we must proceed from a comprehensive analysis of the realities and the situation and with the logic of managing the existing security challenges around Armenia and the requirements for ensuring the stability of the situation,’’ he said.