Մարտական դիրքում հայտնաբերվել է պայմանագրային զինծառայողի դի՝ հրազենային վնասվածքով․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի N մարտական դիրքում հունվարի 9-ին ժամը 06:20-ի սահմաններում հայտնաբերվել է պայմանագրային զինծառայող Կարեն Արայիկի Կարապետյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը վշտակցում և զորակցություն է հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին:

На боевой позиции обнаружено тело военнослужащего-контрактника с огнестрельным ранением: Министерство обороны Армении
На боевой позиции обнаружено тело военнослужащего-контрактника с
огнестрельным ранением: Министерство обороны Армении
9 января около 06:20 на боевой позиции N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения обнаружено тело военнослужащего-контрактника Карена Араиковича Карапетяна, погибшего в результате огнестрельного ранения.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Министерства обороны, ведется расследование для полного выяснения обстоятельств инцидента.
Министерство обороны РА выражает соболезнования и поддержку членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего.