Չինաստանի արտգործնախարարը Պեկինում հանդիպել է Իլոն Մասկի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Ցին Գանը Պեկինում հանդիպել է ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկի հետ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ТАСС գործակալությունից, այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Չինաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը։
«Մայիսի 30-ին Չինաստանի պետ​​խորհրդի անդամ, արտաքին գործերի նախարար Ցին Գանը հանդիպել է Tesla ընկերության  գլխավոր տնօրեն Մասկի հետ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ամերիկյան մի շարք լրատվամիջոցներ ավելի վաղ հաղորդում էին, որ Իլոն Մասկի մասնավոր ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Պեկինում: Ըստ Reuters-ի՝ Մասկը պետք է հանդիպի Չինաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ և այցելի Tesla-ի գործարանը Շանհայում:

Министр иностранных дел Китая встретился в Пекине с Илоном Маском
Министр иностранных дел Китая Цинь Ган встретился в Пекине с американским бизнесменом Илоном Маском. Как передает «Арменпресс», со ссылкой на ТАСС, сообщение об этом распространило МИД Китая.
«30 мая член Госсовета Китая, министр иностранных дел Цинь Ган встретился с генеральным директором Tesla Маском», - говорится в сообщении.
Американские СМИ ранее сообщили, что частный самолет Илона Маска приземлился в Пекине. По данным агентства «Reuters», Маск должен встретиться с высокопоставленными китайскими чиновниками и посетить завод Tesla в Шанхае.