Վարդենիս համայնքի դպրոցականը առաջին մրցանակով է վերադարձել Մոսկվայում կայացած նկարչության միջազգային մրցույթից
Վարդենիս համայնքի դպրոցականը առաջին մրցանակով է վերադարձել
Մոսկվայում կայացած նկարչության միջազգային մրցույթից
ԳԱՎԱՌ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Լուսակունք գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտուհի, 14 տարեկան ինքնուս նկարիչ Իննեսա Մարգարյանը  Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում մասնակցել է «ART-PANARAMA» միջազգային մրցույթին եւ «Բնանկար» անվանակարգում զբաղեցրել առաջին պատվավոր հորիզոնականը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վարդենիսի համայնքապետարանի աշխատակազմից, միջազգային մրցույթից հաղթանակով տուն վերադարձած տաղանդավոր նկարչուհուն վերջերս ընդունել է Վարդենիս համայնքի ղեկավար Ահարոն Խաչատրյանը՝ նրան հանձնելով համայնքապետարանի պատվոգիրը եւ մաղթելով ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ եւ ձեռքբերումներ։
«Իննեսան Վարդենիս համայնքի, Լուսակունք գյուղի անունը եւ պատիվը բարձր է պահել  միջազգային մրցույթում։ Նման տաղանդավոր երեխայով ոչ միայն պետք է հպարտանանք, այլ նաեւ պետք է աջակցենք ու քաջալերենք` ակնկալելով, որ նա դեռեւս կունենա նորանոր հաջողություններ, կանցնի ստեղծագործական հարուստ ճանապարհ»,-ներկայացրեց Վարդենիս համայնքի ղեկավար Ահարոն Խաչատրյանը։

Школьница общины Варденис – победительница международного фестиваля- конкурса детского творчества в Москве
Школьница общины Варденис – победительница международного фестиваля-
конкурса детского творчества в Москве
14-летняя художница-самоучка Инесса Маргарян, ученица села Лусакунк общины Варденис Гегаркуникской области, приняла участие в международном фестивале-конкурсе детского и молодежного творчества «ART-PANARAMA», проходившем в столице Российской Федерации - Москве и заняла первое место в номинации «Пейзаж».
Как сообщили «Арменпресс» в администрации общины Варденис, талантливую художницу, вернувшуюся с победой на международном конкурсе, принял глава общины Варденис Агарон Хачатрян, вручил ей грамоту и пожелал новых творческих успехов и достижений.
«Инесса на высоком уровне в международном конкурсе защитила имя и честь деревни Лусакунк общины Варденис. Мы должны гордиться такой талантливой девочкой, поддерживать и поощрять ее, ожидая ее новых успехов, насыщенного творческого пути», - сказал глава общины Варденис Аарон Хачатрян.