ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Ասկերանի շրջանի օկուպացված
տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 13-ին և լույս 14- ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- նշված է Արցախի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Армия обороны не открывала огня по азербайджанским позициям на оккупированных территориях Аскеранского района: МО Арцаха
Армия обороны не открывала огня по азербайджанским позициям на
оккупированных территориях Аскеранского района: МО Арцаха
Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
«Информация, распространенная Министерством обороны Азербайджана, что подразделения Армии обороны в ночь с 13 на 14 марта открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Аскеранского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией», - говорится в сообщении, распространенном Министерством обороны Арцаха.