Այլ երկրները կարող են նպաստել տարածաշրջանի անվտանգությանը. Իրանի դեսպանը՝ ԵՄ դիտորդական առաքելության տեղակայման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրին անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին Հայաստանի կողմից Եվրոպական Միության քաղաքացիական դիտորդական առաքելության տեղակայմանը: Դեսպանը թեմային անդրադարձել է «Հայաստան-Իրան հարաբերություններն ընդհանուր շահերի համատեքստում» խորագրով աշխատաժողովի ընթացքում:
Անդրադառնալով թեմայի վերաբերյալ լրագրողի հարցին՝ դեսպանն ասել է.«Այլ երկրները կարող են իրենց նպաստը բերել տարածաշրջանում անվտանգության և խաղաղության ապահովման առումով»:
Դեսպանը նաև հավելել է, որ տարածաշրջանի երկրների մասնակցությամբ խնդիրների լուծումը կարող է ապահովել անվտանգությունը, խաղաղությունը, որը հիմնված կլինի երկխոսության և քննարկումների վրա:

Other countries can contribute to regional security: Iranian ambassador on deployment of EU civilian mission
YEREVAN, FEBRUARY 9, ARMENPRESS. Iranian Ambassador to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri commented on the deployment of an EU civilian monitoring mission to the Armenian-Azerbaijani border from the Armenian side.
The Ambassador spoke about the topic at the Armenia-Iran Relations in Context of Common Interests forum.
In response to a question from a reporter, the ambassador said: “Other countries can bring their contribution in terms of ensuring security and peace in the region.”
The Iranian ambassador added that solving issues with participation of regional countries can ensure security, peace which will be based on dialogue and discussions.