Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 284-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Քահրամանմարաշ նահանգում 7.4 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 284-ի, ավելի քան 2383 մարդ վիրավորվել է: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ТАСС գործակալությանը:
0002aa.jpg (151 KB)
Գործակալությունը, հղում անելով Թուրքիայի Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությանը, նաև հաղորդում է, որ Ադրբեջանը պատրաստվում է Թուրքիա ուղարկել 370 փրկարարից բաղկացած մի խումբ, որը պետք է օգնի վերացնել երկրաշարժի հետևանքները և աջակցություն ցուցաբերի որոնողափրկարարական աշխատանքներում:
000aa.jpg (136 KB)
Ավելի վաղ «Արմենպրես»-ը հաղորդել էր, որ Սիրիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 237-ի, 639 մարդ վիրավորվել է: Սիրիայի ընդդիմությունը երկրի հյուսիս-արևմտյան շրջաններում արտակարգ դրություն է հայտարարել:

7,4-magnitude earthquake: Turkey death toll climbs to 284, Syria death toll at 237
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. The death toll in the 7,4-magnitude earthquake which hit Turkey’s Kahramanmaraş Province climbed to 284, and over 440 are injured, TASS news agency reported citing data from the Turkish Ministry of Emergency Situations.
TASS reported that Azerbaijan is planning to dispatch a 370-man rescue team to assist local emergency personnel.
The earthquake hit close to the Syrian border and caused deaths and destruction in Syria as well. According to the latest data, 237 people died and 639 were injured in Syria in the earthquake.