Կառավարությունը 1 միլիարդ 342 միլիոն դրամ է հատկացրել 8 մարզերում սուբվենցիոն ծրագրեր իրականացնելու համար
Կառավարությունը 1 միլիարդ 342 միլիոն դրամ է հատկացրել 8 մարզերում սուբվենցիոն
ծրագրեր իրականացնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը 1 միլիարդ 342 միլիոն դրամ է հատկացրել 8 մարզերում սուբվենցիոն ծրագրեր իրականացնելու համար: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Կառավարության նիստի ժամանակ համապատասխան նախագիծը ներկայացրեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը:
«Ընդհանուր հատկացումները 22 միլիարդ դրամից ավելի են, Կառավարության մասնաբաժինը կազմել է 14 միլիարդ դրամ»,- ասաց Սանոսյանը:
Սուբվենցիոն ծրագրային հայտերը հիմնականում ուղղված են համայնքներում կապիտալ ներդրումներին` մասնավորապես. համայնքներում փողոցների, այգիների, պուրակների, խաղահրապարակների բարեկարգմանը, համայնքային շենքերի, մշակութային տների, մանկապարտեզների, հանդիսությունների սրահների կառուցմանն ու նորոգմանը, խմելու, կոյուղու, ոռոգման ջրագծերի կառուցմանն ու նորոգմանը և գիշերային լուսավորության անցկացմանը, բնակավայրերի գազաֆիկացմանը, բազմաբնակարան շենքերի ընդհանուր բաժնային սեփականության գույքի նորոգմանը՝ էներգախնայող միջոցառումների կիրառմամբ:

Правительство выделило 1 млрд 342 млн драмов на реализацию субвенционных программ в 8 областях
Правительство выделило 1 млрд 342 млн драмов на реализацию программ субсидирования в 8 областях. Как сообщает «Арменпресс», на заседании правительства соответствующий проект представил министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян.
«Общие ассигнования составляют более 22 млрд драмов, доля государства - 14 млрд драмов», - сказал Саносян.
Заявки на программы субсидирования в основном направлены на капитальные работы в общинах, а именно: благоустройство улиц, парков, скверов, детских площадок, на строительство и ремонт общественных зданий, Домов культуры, детских садов, залов для проведения мероприятий, на строительство и ремонт водопроводов питьевой воды и воды для орошения, канализационных труб, на газификацию жилых массивов и ремонт многоквартирных домов, являющихся общественной собственностью и использующих энергосберегающие средства.