Շրի Լանկայի կալանավորների վերականգնողական կենտրոնից շուրջ 100 մարդ Է փախուստի դիմել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի լույս 7-ի գիշերը 70-ից մինչեւ 100 մարդ Է փախուստի դիմել Փոլոնարուվա քաղաքի (Շրի Լանկայի Հյուսիս – կենտրոնական նահանգ) կալանավորների վերականգնողական կենտրոնից: Ինչպես հաղորդում Է The Daily Mirror թերթը՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը, փախուստին նախորդել Է կենցաղային հողի վրա վեճը բանտարկյալների կենտրոնում գտնվող երկու խմբերի միջեւ, որը վերաճել Է խռովության, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Դրա մասնակիցները փորձել են հարձակում գործել բանակային զինանոցի եւ պարենի պահեստի վրա, որոնք գտնվում են կենտրոնի տարածքում, բայց նրանց գրոհը հետ Է մղել պահպանության ծառայությունը: Տեղի ունեցած բախումների ընթացքում վիրավորվել են մեկ զինծառայող եւ մեկ բանտարյալ: Ոստիկանության տվյալներով՝ օգտվելով իրավիճակից, բուժա-վերականգնողական կենտրոնից փախուստի Է դիմել 100-ից մինչեւ 500 բանտարկյալ: Նրանց մի մասին հաջողվել Է բռնել, մնացածների որոնումը շարունակվում Է: Փոլոնարուվա են ուղարկվել բանակի եւ ոստիկանության ստորաբաժանումներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Шри-Ланке из центра для реабилитации заключенных сбежали около 100 человек
От 70 до 100 человек в ночь на понедельник совершили побег из центра по реабилитации заключенных Кандакаду в городе Полоннаруве (Северо-Центральная провинция Шри-Ланки), сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как сообщает газета The Daily Mirror со ссылкой на полицию, побегу предшествовала ссора на бытовой почве между двумя группами находившихся в центре заключенных, которая переросла в бунт. Его участники попытались совершить нападение на армейский арсенал и склад продовольствия, находящиеся на территории центра, но их атака была отбита охраной.
В ходе произошедших столкновений получили ранения один военнослужащий и заключенный.
По данным полиции, воспользовавшись ситуацией, из лечебно-реабилитационного центра совершили побег до 100 из 500 содержавшихся в нем заключенных. Часть из них удалось задержать, поиск остальных продолжается.