Կապառոսը հրաժեշտի խոսքով դիմել է հայ երկրպագուներին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի արդեն նախկին գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրաժեշտի խոսքով դիմել է հայ երկրպագուներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նամակում Կապառոսը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, նախագահին և երկրպագուներին:
«Հպարտ եմ իրար հետ ունեցած պահերով և չեմ դադարելու մտածել, որ բախտավոր եմ, որ հնարավորություն եմ ունեցել աշխատելու ձեզ հետ: Ամենալավն եմ մաղթում քեզ` Հայաստան»,- գրել է իսպանացի մասնգետը:
Սեպտեմբերի 29-ին ՀՖՖ-ն պաշտոնապես հայտարարեց, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցնում են համագործակցությունը. իսպանացի մասնագետն այլևս չի գլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականը:

Капаррос обратился к армянским болельщикам на прощание
Уже бывший главный тренер национальной сборной Армении по футболу Хоакин Капаррос со словами прощания обратился к армянским болельщикам.
Как передает Арменпресс, в письме Капаррос поблагодарил Федерацию футбола Армении, президента и всех болельщиков.
"Я горжусь моментами, прожитыми друг с другом, и никогда не перестану думать, что мне повезло, что выпала удачная возможность работать с вами. Желаю всего наилучшего тебе - Армения", - написал испанский спортивный специалист.
29 сентября ФФА официально сообщила, что Федерация футбола Армении и главный тренер сборной Армении Хоакин Капаррос прекращают сотрудничество по обоюдному согласию — испанский специалист больше не будет возглавлять сборную Армении.