ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու ԱՄՆ Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու ԱՄՆ Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալը քննարկել
են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՄՆ Պաշտպանության դեպարտամենտում հանդիպել է Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Լաուրա Կուպերի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից, հանդիպմանը Գրիգորյանը մանրամասն ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: Մասնավորապես, երկուստեք կարևորել են ՀՀ Զինված ուժերի ժողովրդավարական կառավարման, թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները:

Секретарь Совбеза РА и заместитель секретаря обороны США обсудили перспективы развития двусторонних отношений
Секретарь Совбеза РА и заместитель секретаря обороны США обсудили перспективы
развития двусторонних отношений
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в Департаменте обороны США встретился с заместителем секретаря обороны Лорой Купер.
На встрече Григорян подробно представил широкомасштабную агрессию Азербайджана в отношении суверенной территории Армении 13 сентября и ее последствия.
Стороны обсудили перспективы развития двусторонних отношений, В частности, отметили важность работ, направленных на повышение демократичности управления, прозрачности и подотчетности Вооруженных сил РА.