Անկեղծ ցավակցությունս եմ հայտնում մեր հայ բարեկամներին. Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին իր ցավակցությունն է հայտնել հայ ժողովրդին Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած մահաբեր պայթյունի կապակցությամբ: Այդ մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Վրաստանի վարչապետի թվիթերյան գրառումը:
«Խորապես վշտացած եմ Հայաստանի մայրաքաղաքում՝ հրավառելիքների պահեստում տեղի ունեցած մահաբեր պայթյունի մասին լուրերով, որի հետևանքով կան նաև անհետ կորածներ և վիրավորներ: Այս վշտի պահին անկեղծ ցավակցությունս եմ հայտնում մեր հայ բարեկամներին: Մեր մտքերն ու աղոթքները այս ողբերգության հետևանքով զոհված մարդկանց ընտանիքների և հարազատների հետ են», - Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է Վրաստանի վարչապետը:
Օգոստոսի 14-ին Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով, ըստ վերջին տվյալների, մահացել է 16 մարդ, տուժել է 60-ից ավելի քաղաքացի, կան նաև անհետ կորածներ:

Выражаю искренние соболезнования нашим армянским друзьям: премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили
Выражаю искренние соболезнования нашим армянским друзьям: премьер-министр Грузии
Ираклий Гарибашвили
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили выразил армянскому народу соболезнования в связи со смертоносным взрывом, произошедшим в ереванском торговом центре «Сурмалу». «Арменпресс» сообщает об этом со ссылкой на запись премьер-министра Грузии в Twitter.
«Я глубоко опечален известием о смертоносном взрыве, произошедшем на складе пиротехники в столице Армении, в результате которого есть и пропавшие без вести и раненые. В это скорбное время выражаю искренние соболезнования нашим армянским друзьям. Наши мысли и молитвы с семьями и родными жертв этой трагедии», - написал премьер-министр Грузии в своем микроблоге в Twitter.
В результате взрыва, произошедшего 14 августа в ереванском торговом центре «Сурмалу», по последним данным, погибли 16 человек, более 60 граждан получили ранения, есть и пропавшие без вести.