Վանաձորում նախատեսվում է Վիկ Դարչինյանի անվան մարզադպրոց կառուցել. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության՝ հունիսի 23-ի նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ առաջիկայում Վանաձորում ծրագրվում է բացել աշխարհահռչակ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի անվան մարզադպրոց:
«Մենք նախատեսել ենք բացել Արթուր Աբրահամի անվան բռնցքամարտի դպրոցը և քննարկումների արդյունքում եկանք այն եզրակացությանը, որ Վանաձորում էլ պետք է Վիկ Դարչինյանի անվան դպրոցը ստեղծենք »,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց վարչապետը, հավելելով, որ այս շրջանում նախագծերը պետք է պատվիրվեն:
«Մենք պետք է մեր չեմպիոնների հետ էլ խոսենք, քանի որ այստեղ կա կարևոր մի նրբություն. նրանք նույնպես հետագա կառավարմանը պետք է մասնակցություն ունենան»,-ասաց վարչապետը:
Կառավարության հունիսի 17-ի նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Չարբախում նախատեսվում է պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, աշխարհի բազմակի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի անվան մարզադպրոց կառուցել:

В Ванадзоре будет построена спортивная школа имени Вика Дарчиняна: Никол Пашинян
На заседании правительства Армении 23 июня премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что в ближайшее время в Ванадзоре планируется открыть спортивную школу имени всемирно известного боксера Вика Дарчиняна.
«Мы планируем открыть школу бокса имени Артура Абрахама. В результате обсуждений мы пришли к выводу, что в Ванадзоре должна быть школа имени Вика Дарчиняна , - как передает «Арменпресс» сказал премьер-министр, добавив, что проекты уже должны быть заказаны.
«Мы следует поговорить и с нашими чемпионами, так как есть одна тонкость. Они также в дальнейшем должны участвовать управлении», - сказал он.
На заседании правительства 17 июня премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что в Чарбахе планируется построить спортивную школу имени профессионального боксера, многократного чемпиона мира Артура Абрахама.