Վերին Լարսի անցակետի մոտակայքում կհատկացվի մաքսային հսկողության գոտու լրացուցիչ տարածք
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կողմից Ռուսաստանի Դաշնության հետ աշխատանքային քննարկումների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ հունիսի 20-ին ՌԴ կառավարության կողմից ընդունվել է որոշում՝ Դաշնային մաքսային ծառայության Հյուսիս-Կովկասյան մաքսային վարչության Հյուսիս-Օսեթական մաքսատան «Վերին Լարս» միջազգային ավտոմոբիլային անցակետից մոտ 3-4 կմ հեռավորության վրա հատկացնել լրացուցիչ տարածք, որտեղ ևս հնարավոր կլինի իրականացնել մոտ 250 ավտոմեքենաների մաքսային հսկողության հետ կապված գործառնություններ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Պետական եկամուտների կոմիտեն և Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը:
Նշված կարգավորումը դրական ազդեցություն կունենա անցակետի թողունակության բարձրացման, մեքենաների կուտակումների վերացման և գոյացած հերթերի պատշաճ կառավարման առումով։

В районе КПП «Верхний Ларс» будет выделена дополнительная территория для таможенного контроля
Комитет государственных доходов и министерство территориального управления и инфраструктуры Армении совместно сообщают, что в соответствии с достигнутой Республикой Армения в результате рабочих переговоров с Российской Федерацией договоренностью, 20 июня с.г. правительство Российской Федерации приняло решение выделить дополнительные площади в 3-4 км от международного автомобильного пункта пропуска «Верхний Ларс», где можно будет проводить операции таможенного контроля около 250 автомобилей.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе КГД, упомянутое распоряжение окажет положительное влияние с точки зрения увеличения пропускной способности пропускного пункта, устранения пробок и надлежащего управления очередями.