ԵԱ-Երևան. Արթուր Բազեյանը հաղթեց թուրք բռնցքամարտիկին և կիսաեզրափակիչում է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում շարունակվում է բռնցքամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց մեծահասակների առաջնության հինգերորդ մրցումային օրը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`Հայաստանի ներկայացուցիչ Արթուր Բազեյանը մեկնարկային մենամարտում` քառորդ եզրափակիչում, մրցեց թուրք բռնցքամարտիկ Բաթուհան Չիտֆչիի հետ: Հայ բռնցքամարտիկը հաղթեց 4:1 հաշվով:
Ավելի վաղ մեկնարկային մենամարտում պարտություն կրելով` պայքարից դուրս էին մնացել Բարեղամ Հարությունյանը (48կգ), Արթուր Հովհաննիսյանը(51կգ), իսկ Հովհաննես Բաչկովը (63,5կգ) հաղթել էր, դուրս եկել կիսաեզրափակիչ` ապահովելով առնվազն բրոնզե մեդալ:
Քիչ ավելի ուշ Քառորդ եզրափակիչում իրենց երկրորդ մենամարտը կանցկացնեն 86 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Ռաֆայել Հովհաննիսյանը և 92 կգ Նարեկ Մանասյանը:

ЧЕ-Ереван: Артур Базеян одержал победу над турецким боксером Батуханом Чифтчи и вышел в полуфинал
В Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване продолжается пятый день соревнований Чемпионата Европы по боксу среди мужчин.
Как сообщает Арменпресс, представитель Армении Артур Базеян встретился с турецким боксером Батуханом Чифтчи в четвертьфинале. Армянский боксер выиграл со счетом 4:1.
Ранее в стартовой схватке Барегам Арутюнян (48 кг) и Артур Ованнисян (51 кг) проиграли бои, выбыв из борьбы, а Ованес Бачков (63,5 кг) одержал победу и вышел в полуфинал, обеспечив для себя как минимум бронзовую медаль.
Чуть позже Рафаэль Ованнисян (86 кг) и Нарек Манасян (92 кг) проведут свой второй бой в четвертьфинале.