Վարչապետը խիստ կարևորեց 2022 թվականի բյուջեով նախատեսված կապիտալ ծախսերի լիարժեք իրականացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կառավարության խնդիրը մնում է նույնը․ 2022 թվականի բյուջեով նախատեսված կապիտալ ծախսերը լիարժեք պետք է իրականացվեն։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը,, Կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետը տեղեկացրեց, որ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի հետ մայիսի 4-ին այդ թեմայով աշխատանքային խոսակցություն են ունեցել։
«Ամենամեծ հատվածը ձեր նախարարությունն է իրականացնում։ Եվ այնտեղ կոնկրետ խնդիրներ են դրված, այդ թվում՝ ճանապարհաշինության ոլորտում։ Երեկ մենք պայմանավորվել ենք, և պարզ է, որ ամեն ինչ հեշտ չի արվում և ամեն ինչ ունի իր բարդությունը, բայց խնդիր է դրված, որ 500 կիլոմետր պետք է կառուցվի, ուրեմն տարվա վերջում պետք է անբեկանելիորեն ինձ զեկուցեք, որ 500 կիլոմետր ճանապարհը կառուցվել է, որպեսզի մենք մեր խնդիրները կարողանանք լուծել»,- ընդգծեց Փաշինյանը։

YEREVAN, MAY 5, ARMENPRESS. The government’s task remains the same: the capital expenditures envisaged by the 2022 budget must be fully implemented, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting today.
He informed that he had a working discussion on this topic with Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan on May 4.
“The biggest part is implemented by your ministry. And concrete tasks are put there, including in road construction sector. Yesterday we agreed, and it’s clear that not everything is done easily, and everything has its complexity, but there is a task to build 500 kilometers, therefore, in the end of the year you must report to me that the 500 km road has been constructed so that we can solve our problems”, the PM said.