ԵՊԲՀ մասնագետները 100 օրում նույնքան վիրահատություն և անվճար խորհրդատվություններ կանցկացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական բժշկական համալսարանում մարտի 8-ից մեկնարկում է «100 տարի ժողովրդի թիկունքին» ծրագիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը, նշելով, որ համալսարանական նախաձեռնությունը կազմված է միմյանց հետ փոխկապակցված երեք միջոցառման փաթեթից:
«Մարտի 12-ից սկսած` ԵՊԲՀ առաջատար մասնագետները 100 օրվա ընթացքում յուրաքանչյուր շաբաթ օր` ժամը 11:00-14:00, կիրականացնեն անվճար խորհրդատվություն «Հերացի» թիվ 1 և «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցների պոլիկլինիկաներում և «Միքայելյան» վիրաբուժության ինստիտուտում: Խորհրդատվությունների արդյունքում անհրաժեշտության դեպքում կիրականացվի 100 վիրաբուժական միջամտություն 50% զեղչով, ներառյալ հարվիրահատական հետազոտությունների ամբողջական փաթեթը»,-գրել է նա:
Արմեն Մուրադյանի խոսքով՝ խորհրդատվության հիման վրա բժշկի կողմից կտրամադրվի հատուկ ուղեգիր, որը հիմք կհանդիսանա հետագա վիրաբուժական միջամտությունները 50% զեղչով իրականացնելու համար:
«Ծրագիրը կհամակարգվի ԵՊԲՀ կլինիկական ոլորտի պատասխանատուներ՝
«Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր՝ գլխավոր բժիշկ Ա.Յու.Բաբլումյանի,
«Մուրացան» հիվանդանոցային համալիր՝ գլխավոր բժիշկ Հ.Վ.Ապրեսյանի,
«Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի բժշկական գծով տնօրեն` Ա.Ա.Ղազարյանի կողմից»,-գրել է ռեկտորը:

Специалисты ЕГМУ в течение 100 дней проведут столько же операций и бесплатных консультаций
В Ереванском государственном медицинском университете с 8 марта стартует программа «100 лет рядом с народом». Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал ректор ЕГМУ Армен Мурадян, отметив, что университетская инициатива состоит из пакета взаимосвязанных мероприятий трех видов.
«С 12 марта, ведущие специалисты ЕГМУ в течение 100 дней каждую субботу с 11:00 до 14:00 будут проводить бесплатные консультации в поликлиниках университетских больниц  № 1 «Гераци» и «Мурацан» и в Институте хирургии им. А. Микаеляна. По результатам консультаций будет проведено 100 хирургических вмешательств со скидкой в 50%, включая и полный пакет послеоперационных исследований», - написал он.
По словам Армена Мурадяна, на основе консультации врач предоставит пациенту специальное направление, которое станет основой для проведения дальнейших хирургических вмешательств со скидкой в 50%.