Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը ազատ է արձակվել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաջարան համայնքի ղեկավար «Հայաստան» դաշինքի անդամ Մանվել Փարամազյանը ազատ է արձակվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Փարամազյանը դուրս եկավ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից:
Ավելի վաղ, Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը Մանվել Փարամազյանին 70 միլիոն դրամի գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ որոշում էր կայացրել:
Հուլիսի 9-ին Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասով եւ 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Խոսքը խարդախություն կազմակերպելու,  կաշառք ստանալու և ընտրողներին կաշառք տալու կամ ընտրողի ազատ կամքի իրականացմանը խոչընդոտելու մասին է: Առաջադրված մեղադրանքները Մանվել Փարամազյանը չի ընդունում:

Освобожден глава общины Каджарана Манвел Парамазян
Как передает Арменпресс, Парамазян покинул уголовно-исправительное учреждение "Больница для осужденных".
Ранее суд первой инстанции Сюникской области принял решение об освобождении Манвела Парамазяна под залог в размере 70 млн драмов.
9 июля Манвелу Парамазяну были предъявлены обвинения по ч. 3 ст. 38-178, ч. 4 ст. 311 и ч. 2 ст. 154.2 УК РА. Речь идет об организации мошенничества, получении взяток, даче взяток избирателям или воспрепятствовании свободному волеизъявлению избирателей. Манвел Парамазян этих обвинений не признает.