Վենեսուելայի իշխանությունների կողմնակիցները շահում են ընտրությունները երկրի 20 նահանգներում եւ Կարակասում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վենեսուելայի Միասնական սոցիալիստական կուսակցության թեկնածուներն ընտրություններում առաջատարներն են Բոլիվարյան Հանրապետության 23 նահանգներից առնվազն 20-ում եւ Կարակասում: Համապատասխան տվյալները նոյեմբերի 21-ին Venezolana de  Televisiցn հեռուստաալիքի եթերում հայտնել Է Վենեսուելայի Ազգային ընտրական խորհրդի (ԱԸԽ) ղեկավար Պեդրո Կալսադիլյան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
ԱԸԽ-ի տվյալներով՝ ընտրողների մասնակցությունը կազմել Է 41,8 տոկոս, ինչը համապատասխանում Է 8 151 793 քվեարկողների: Այս պահին մշակվել Է արձանագրությունների շուրջ 90 տոկոսը: Նոյեմբերի 21-ին Վենեսուելայում կայացել են տարածաշրջանային եւ մունիցիպալ ընտրություններ, որոնց ընթացքում երկրի քաղաքացիները որոշել են տեղական գործադիր իշխանության ղեկավարներին եւ օրենսդիր ժողովների անդամներին: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է երկրի Ազգային ընտրական խորհուրդը, ընտրական պաշտոններին հավակնում Է ավելի քան 70 հազար թեկնածու: Ընտությունների դիտարկման համար արտասահմանից Վենեսուելա Է ժամանել շուրջ 300 օտարերկրացի փորձագետ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Сторонники властей Венесуэлы выигрывают выборы в 20 штатах страны и Каракасе
Кандидаты от Единой социалистической партии Венесуэлы лидируют на выборах глав по меньшей мере 20 из 23 штатов Боливарианской Республики и Каракаса. Соответствующие данные сообщил в воскресенье в эфире телеканала Venezolana de Televisión глава Национального избирательного совета (НИС) Венесуэлы Педро Кальсадилья, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс
По данным НИС, явка на выборах составила 41,8%, что соответствует 8 151 793 проголосовавшим. К настоящему моменту обработано около 90% протоколов.
В воскресенье в Венесуэле прошли региональные и муниципальные выборы, в ходе которых граждане страны определяли будущих глав местной исполнительной власти и членов заксобраний. Как сообщал ранее Национальный избирательный совет страны, на выборные должности претендуют более 70 тыс. кандидатов. Для наблюдения за выборами в Венесуэлу из-за рубежа прибыли около 300 иностранных экспертов.