Ասկերանի երկու համայնքի տարածքներում տեղի կունենա չպայթած ռումբերի, այլ զինատեսակների ականազերծում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հորդորում է պայթյուն լսելու դեպքում խուճապի չմատնվել. Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների տարածքներում տեղի կունենա չպայթած ռումբերի և այլ զինատեսակների ականազերծում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԻՊԾ-ից տեղեկացնում են, որ պատերազմի հետևանքով Արցախի տարածքում հայտնված հրթիռային, կասետային և հարվածային ռումբերը, ինչպես նաև ականանետների և այլ զինատեսակների չպայթած մնացորդները սակրավորական խմբերը հայտնաբերում և ոչնչացնում են անվտանգ տարածքում:
Պարզաբանումների և այլ տեղեկությունների համար կարելի է զանգահարել ԱԻ պետական ծառայության 911 ահազանգման կենտրոն:

На территориях двух общин Аскерана будет разминирование неразорвавшихся бомб и других видов оружия
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха призывает не беспокоиться при звуках взрывов. В общинах Айгестан, Хнацах Аскеранского района будут взорваны неразорвавшиеся бомбы и другие виды оружия.
Как передает Арменпресс, ГСЧС сообщает, что обнаруженные ракетные, кассетные и ударные бомбы, а также неразорвавшиеся гранаты и другие виды оружия, оставшиеся на территории Арцаха после войны, будут уничтожаться саперами в безопасных местах.
Для получения дополнительной информации звоните в службу экстренной помощи 911 Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.