Մանե Գևորգյանը և ՀՀ ՊՆ-նն հերքում են լուրերը, թե ադրբեջանական բանակը մտել է Սոթքի հանքավայր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը կտրականապես հերքում է տարածված լուրերը, թե ադրբեջանական բանակը Սոթքի ոսկու հանքավայր է մտել: Մանե Գևորգյանն այս մասին ասաց «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում:
«Շրջանառվող տեղեկությունները որևէ կապ չունեն իրականության հետ»,- նշեց կառավարության ղեկավարի մամուլի քարտուղարը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս հերքել է շրջանառվող լուրերը.
«Տարբեր լրատվամիջոցներով շրջանառվող լուրերը, թե ադրբեջանցի զինվորականներ են ներխուժել Սոթքի ոսկու հանքավայր և աշխատակիցներից պահանջել ազատել տարածքը` չեն համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվել, որ ադրբեջանական բանակը մտել է՝ Սոթքի հանքավայրի տարածք և աշխատակիցներին մեկ ժամ ժամանակ է տվել դուրս գալու համար:

Мане Геворгян и МО опровергли слухи о проникновении азербайджанцев в Соткский рудник
Пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян категорически опровергает слухи о проникновении азербайджанской армии на Соткское золоторудное месторождение. Об этом Мане Геворгян сказала в беседе с Арменпресс.
«Распространяемая информация не имеет ничего общего с действительностью», - сказала пресс-секретарь премьер-министра.
Министерство обороны Армении также опровергло эти слухи: «Муссируемые в различных СМИ слухи о том, что азербайджанские войска вторглись на Соткское золоторудное месторождение и потребовали, чтобы сотрудники покинули этот район, не соответствуют действительности», - говорится в заявлении Минобороны.
Ранее муссировались слухи о том, что азербайджанская армия вошла в район Соткского рудника и дала сотрудникам час на выезд оттуда.