Ռուսական Wargonzo նախագիծը լուսանկար է հրապարակել Հադրութից. ԼՐԱՑՎԱԾ
ԵՐԵՎԱՆ,  9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական Wargonzo նախագծի լրագրողները տելեգրամի ալիքում լուսանկար են հրապարակել Հադրութից՝ «Ինչ-որ մեկը Հադրութն է վերցրե՞լ» մեկնաբանությամբ:
«Ալիևը հայտարարել է, թե վերցրել է Հադրութը: Wargonzo նախագծի թիմը հենց նոր վերադարձել է այնտեղից: Քաղաքը Պաշտպանության բանակի վերահսկողության տակ է»,- նշված է նախագծի տելեգրամի ալիքում:
Հադրութում իր լինելու մասին է հայտնել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը: «Ես հենց հիմա Հադրութում եմ և «չգիտես ինչու» միայն հայերի եմ տեսնում»,-տեղեկացնում է Հովհաննիսյանը։
Արցախի պաշտպանության բանակը տեսանյութ է հրապարակել Հադրութից.
Ավելի վաղ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը նշել էր, որ Արցախի Հադրութ քաղաքը գրավելու մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունը բացարձակ սուտ է:

Проект Wargonzo разместил в телеграм-канале фото Гадрута
Журналисты российского проекта Wargonzo разместили в телеграм-канале фото Гадрута с комментарием «Кто-кто там взял Гадрут?»
«Алиев заявил, что освободил Гадрут. Команда проекта Wargonzo только что вернулась оттуда. Город под контролем Армии Обороны Арцаха - скоро специальный репортаж», - говорится в телеграмм-канале проекта.
Как сообщает Арменпресс, о том, что находится сейчас в Гадруте, написал также представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян: «Я сейчас в Гадруте, почему-то вижу только армян», - сообщает Арцрун Ованнисян.
Пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян ранее отметил, что заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о взятии города Гадрут в Арцахе - абсолютная ложь.