Քաղաքապետ Մյուրիել Բաուզերը սեպտեմբերի 21-ը հռչակել է Վաշինգտոնում «Հայաստանի Անկախության օր»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վաշինգտոնի քաղաքապետ Մյուրիել Բաուզերը սեպտեմբերի 21-ը հռչակել է Վաշինգտոնում «Հայաստանի Անկախության օր»:
«Արմենպրես»-ը ստորև ներկայացնում է հռչակագրի ոչ պաշտոնական թարգմանությունը։
Այսպիսով, ես՝ Վաշինգտոնի քաղաքապետս, 2020թ. սեպտեմբերի 21-ը Վաշինգտոնում հայտարարում եմ որպես «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՕՐ»։
Հռչակագիր
Սեպտեմբեր 21, 2020
Հաշվի առնելով, որ այսօր, Հայաստանի Հանրապետությունը նշում է Անկախության օրը և այս տարին նաև նշանավորվում է Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 100-ամյակը, և
հաշվի առնելով, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանի հետ ունի համաձայնագրեր, որոնք առնչվում են առևտրային ներդրումներին, ամրապնդում ժողովրդավարական հաստատությունները և խթանում կայուն և ներառական տնտեսական աճը, և
հաշվի առնելով, որ Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը տեղակայված է Վաշինգտոնում և աջակցում է մշակութային բազմազանությանն ու Վաշինգտոնի հանրային դպրոցների Դեսպանընկալության ծրագրի միջոցով մեր ուսանողների կրթական հարստացմանը, և
հաշվի առնելով, որ Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է ամրապնդել մեր երկու երկրների միջև գործընկերությունը՝ հարաբերություններն առավել զարգացնելու և բարի կամք հաստատելու համար,
շնորհավորում եմ Հայաստանի դեսպանությանն Անկախության տոնի տոնակատարության առթիվ և ակնկալում Ձեր շարունակական համագործակցությունը Վաշինգտոնի հետ։
Այսպիսով, ես՝ Վաշինգտոնի քաղաքապետս, 2020թ. սեպտեմբերի 21-ը Վաշինգտոնում հայտարարում եմ որպես «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՕՐ»:

Mayor Bowser proclaims September 21 as “Armenian Independence Day” in Washington, DC
WASHINGTON, DC, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Washington, DC Mayor Muriel Bowser has proclaimed September the 21st as “Armenian Independence Day” in the United States capital city.
“Whereas, today the Republic of Armenia celebrates its Independence Day and this year also marks the 100th anniversary of the establishment of relations between the United States and Armenia,” reads Bowser’s proclamation.
“Whereas, the United States has agreements with Armenia that affect trade investments, strengthen democratic institutions and foster sustainable and inclusive economic growth; and
Whereas, the Embassy of Armenia is located in Washington, DC and contributes to the cultural diversity and educational enrichment of our students through their participation in the DC Public School Embassy Adoption Program; and
Whereas, the Republic of Armenia continues to strengthen partnerships between the two countries to build better relations and goodwill; and
Whereas, I congratulate the Embassy of Armenia on this Independence Day celebration and look forward to your continued collaboration with the District of Columbia:
Now, Therefore, I, the Mayor of Washington, DC, do hereby proclaim September 21, 2020 in Washington, DC, as “Armenian Independence Day.”