Սևակ Խանաղյանը երկրպագուներին է ներկայացրել «Վազիր» լիրիկական երգը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանաբնակ հայազգի երգիչ Սևակ Խանաղյանը երաժշտասերների դատին է հանձնել  «Վազիր» (Беги) նոր ստեղծագործությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ երգը և դրա հիման վրա նկարահանված հոլովակն արդեն համացանցում են:
Երգի երաժշտության հեղինակը Լևան Բրաունն է, երգի բառերը գրել են Բրաունն ու Եկատերինա Կովսկայան: Հոլովակի հեղինակն Արամ Ասատրյանն է:
Հեղինակ-կատարող Սևակ Խանաղյանը ծնվել է 1987 թվականին Հայաստանում` Տաշիրի մարզի Մեծավան գյուղում: Երաժշտության նկատմամբ հետաքրքրությունն առաջացել է այն ժամանակ, երբ լսել է հոր ակորդեոնով կատարումները: Ավարտել է տեղի երաժշտական դպրոցը: Դպրոցական տարիքում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Մոսկվա: Սովորել է Կուրսկի երաժշտական ուսումնարանի ակորդեոնի, Մոսկվայի պետական դասական էստրադային-ջազային ակադեմիայի վոկալի բաժիններում: Մասնակցել է «Գլխավոր բեմ», «Ձայն», «X ֆակտոր», «Եվրատեսիլ-2018» հեղինակավոր մրցույթներին:

Севак Ханагян представил болельщикам лирическую песню “Беги”
Российский певец армянского происхождения Севак Ханагян передал на суд любителей музыки свою новую песню “Вазир” (Беги).
Как передает Арменпресс, песня и снятый на ее основе ролик уже в интернете.
Автор музыки песни - Леван Браун, слова песни написали Браун и Екатерина Ковская. Автор видеоролика - Арам Асатрян.
Автор-исполнитель Севак Ханагян родился в 1987 году в Армении, в селе Мецаван Таширской области. Интерес к музыке возник, когда он услышал игру отца на аккордеоне. Он окончил местную музыкальную школу. В школьном возрасте вместе с семьей переехал в Москву. Учился на отделении аккордеона музыкального училища Курска, а затем в Московской государственной классической эстрадно-джазовой академии на отделении вокала. Участвовал в престижных конкурсах “Главная сцена”, “Голос”, “X фактор”, “Евровидение-2018”.