Փրկարարները հայտնաբերել են Արզնի-Շամիրամ ջրանցքն ընկած քաղաքացու դին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը hուլիսի 11-ին, ժամը 09։33-ին ազգային կենտրոնն ահազանգ է ստացել, որ Աղձք գյուղով անցնող  Արզնի-Շամիրամ ջրանցքը քաղաքացի է ընկել։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը։
Որոնողական աշխատանքներին մասնակցել են 12 փրկարար-ծառայող, «Ջրառ» ՓԲԸ-ի 15 աշխատակից և գյուղի 20 բնակիչ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ժամը 18։44-ին փրկարարները հայտնաբերել են Արայիկ Հ․-ի (ծնված 1983 թ․) դին։

Спасатели обнаружили труп в  канале Арзни-Шамирам
2-го июля   в 09։33 часов   в   Национальный  центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что  в  канал Арзни-Шамирам, проходящий  через село Ахцк, упал гражданин,  необходима  помощь спасателей.
На место выехала  оперативная группа  Национального центра  кризисного управления Спасательной службы МЧС РА.
В  поисковых работах участвовали 12 спасателей, 15 сотрудников ООО «Джрар» и 20 сельчан.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА,  в 18։44 часов  спасатели обнаружили труп Араика Г. (1983 г/р).