ԱԺ նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը կալանավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանին կալանավորելու Ազգային անվտանգության ծառայության միջնորդությունը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Մանուկյանի պաշտպան Հրանտ Անանյանը:
«Դա որևէ տրամաբանության մեջ չտեղավորվող որոշում է: Անհապաղ բողոքարկելու ենք այդ որոշումը: Դատավորն իրավունք չուներ այդ գործը քննելու»,- ասաց Անանյանը:
Ազգային Ժողովի նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ ընտրակաշառք տալուն օժանդակելու համար։ Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Մանուկյանի ձերբակալումը կապված է «Մուլտի Գրուպ Կոնցեռն» ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի քրեական գործի հետ։
Աբրահամ Մանուկյանը 2003-2007 թվականներին եղել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության  խմբակցության պատգամավոր, իսկ արդեն 2012-2018 թվականներին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր։

Экс-депутат НС РА Абраам Манукян арестован
Суд общей юрисдикции Еревана поддержал ходатайство Службы национальной безопасности оаресте бывшего депутата от партии «Процветающая Армения» Авраама Манукяна.
Об этом  в беседе с Арменпресс сказал адвокат Манукяна Грант Ананян.
"Это просто не укладывается ни в  какую логику. Мы обжалуем решение немедленно. Судья не имел права рассматривать это дело", - сказал Ананян.
АбраамуМанукяну, бывшему депутату Национального собрания предъявлено обвинение в подкупе и подстрекательстве к подкупу, в соответствии с  ч. 2 ст. 38-154.2 Уголовного кодекса РА. По сообщениям СМИ, арест Манукяна связан с уголовным делом генерального директора ООО «Концерн Мульти Групп» СедракаАрустамяна.
Авраам Манукян был депутатом фракции Республиканской партии Армении в 2003-2007 годах, а уже в 2012-2018 годах он был депутатом от партии "Процветающая Армения".