ԱԺ նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը կալանավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանին կալանավորելու Ազգային անվտանգության ծառայության միջնորդությունը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Մանուկյանի պաշտպան Հրանտ Անանյանը:
«Դա որևէ տրամաբանության մեջ չտեղավորվող որոշում է: Անհապաղ բողոքարկելու ենք այդ որոշումը: Դատավորն իրավունք չուներ այդ գործը քննելու»,- ասաց Անանյանը:
Ազգային Ժողովի նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ ընտրակաշառք տալուն օժանդակելու համար։ Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Մանուկյանի ձերբակալումը կապված է «Մուլտի Գրուպ Կոնցեռն» ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի քրեական գործի հետ։
Աբրահամ Մանուկյանը 2003-2007 թվականներին եղել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության  խմբակցության պատգամավոր, իսկ արդեն 2012-2018 թվականներին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր։

YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS. The Yerevan Court of General Jurisdiction approved the motion of the National Security Service on remanding former member of Parliament Abraham Manukyan into custody, Manukyan’s attorney Hrant Ananyan told Armenpress.
The attorney said they will appeal the Court’s decision as, according to him, the judge had no right to examine that case.
Abraham Manukyan has been charged for assisting to give electoral bribes. According to the media reports, Manukyan’s arrest is connected with the criminal case launched against Multi Group Concern LLC general director Sedrak Arustamyan.
Abraham Manukyan has served as MP of the Republican Party of Armenia faction in 2003-2007, and later in 2021-2018 he has served as a lawmaker of the Prosperous Armenia party.