ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը «վարկային արձակուրդ» է տրամադրում ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հոգ տանելով  աշխատակիցների և հաճախորդների մասին և ելնելով նոր կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված իրավիճակից, ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը որոշում է կայացրել ս.թ. մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ (անհրաժեշտության դեպքում նշված ժամկետները կվերանայվեն) վարկային պարտավորությունները չկատարելու դեպքում որևէ  տույժ և տուգանք չսահմանել ֆիզիկական և իրավաբանական անձ հանդիսացող հաճախորդներինկատմամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանվմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը։
«Պարտավորությունները չեն համարվի ժամկետանց: Պարտավորությունների կատարման համար կսահմանվի նոր ժամանակացույց։ Իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռներեցներին բանկը կցուցաբերի անհատական մոտեցում՝աջակցելով նրանց մոտ առաջացած խնդիրների լուծմանը: Բանկի աշխատակիցները կապ կհաստատեն գործընկերների հետ՝ողջամիտ լուծումներ տրամադրելու նպատակով։
Այն հաճախորդները, ովքեր ցանկանում են իրենց վարկային պարտավորությունները կատարել պայմանագրով սահմանված ժամկետում,հորդորում ենք օգտվել`
• Բանկի 24/7 ռեժիմով աշխատող վճարային տերմինալներից,
• ACBA Mobile հավելվածի ծառայություններից,
• Կարող եք օգտվել նաև մեր գործընկեր կազմակերպությունների հեռահար ծառայություններից, մասնավորապես՝ TelCell, EasyPay, Mobidram և idram վճարային տերմինալներից:
Բանկի բոլոր մասնաճյուղերը գործում են հատուկ ռեժիմով  (բացառությամբ «Էջմիածին» և «Մեծամոր» մասնաճյուղերի, որոնք ս.թ. մարտի 16-ից ժամանակավորապես չեն գործի):
Խնդրում ենք բանկի մասնաճյուղեր մոտենալ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում: Այն բոլոր դեպքերում, երբ, այնուամենայնիվ Ձեզ գործարք իրականացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել բանկի մասնաճյուղ, կրկին խնդրում ենք պահպանել հետևյալ կանոնները՝
• Գործարք կատարելուց առաջ և հետո ախտահանել ձեռքերը բանկի մասնաճյուղերում առկա հատուկ միջոցներով,
• Կրել բժշկական պաշտպանիչ դիմակներ և ձեռնոցներ,
• Աշխատակիցների և այլ հաճախորդների միջև պահպանել պատշաճ հեռավորություն,
• Հնարավորության դեպքում խուսափել մանկահասակ երեխաների հետ մասնաճյուղեր այցելելուց:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը պատասխանատու և հոգատար մոտեցում է դրսևորում ինչպես իր հաճախորդների ու աշխատակիցների, այնպես էլ ֆինանսական համակարգի և մեր պետության անվտանգության ու կայունության հանդեպ։
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել բանկի շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներին՝ 010 31 88 88, 010 31 99 99 կամ հաղորդագրություն գրել բանկի ֆեյսբուքյան էջին:

АКБА-Кредит Агриколь банк предоставляет “кредитный отпуск” физическим и юридическим лицам
Заботясь о сотрудниках и клиентах, и исходя из ситуации, обусловленной распространением нового коронавируса, АКБА-Кредит Агриколь Банк принял решение: не налагать штрафов и пеней на клиентов, являющихся физическими и юридическими лицами в случае невыполнения кредитных обязательств с 16 марта по 30 апреля включительно (в случае необходимости указанные сроки будут пересмотрены).
Как передает «Арменпресс», об этом заявил АКБА-Кредит Агриколь банк.
Для выполнения обязательств будет установлен новый график. Банк проявит индивидуальный подход к юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям, содействуя решению возникших у них проблем. Сотрудники банка свяжутся с партнерами с целью предложения разумных решений.
• Клиентов, желающих выполнить свои кредитные обязательства в срок, установленный договором, призываем пользоваться
платежными терминалами, работающими в режиме 24/7 банка,
• услугами приложения ACBA Mobile
• Вы также можете воспользоваться дистанционными услугами наших партнерских организаций, в частности, через платежные терминалы TelCell, EasyPay, Mobidram и idram
Все филиалы банка действуют в специальном режиме (за исключением филиалов “Эчмиадзин” и “Мецамор”, с 16 марта временно не будут действовать).
Просим обращаться в филиалы банка только в случае крайней необходимости. Тем не менее, если вам необходимо посетить филиал банка для осуществления сделки, просим Вас соблюдать следующие правила:
• До и после совершения сделки дезинфицировать руки специальными средствами в филиалах банка,
• Быть в медицинских защитных масках и перчатках
• Поддерживать надлежащее расстояние между сотрудниками и другими клиентами,
• При возможности избегать посещения филиалов с малолетними детьми
АКБА-Кредит Агриколь банк проявляет ответственный и заботливый подход к безопасности и стабильности как своих клиентов и сотрудников, так и финансовой системы и нашего государства. При возникновении вопросов вы можете звонить на круглосуточные номера банка: 010 31 88 88, 010 31 99 99 или написать сообщение на странице банка в Facebook.