Գերմանիայում երթի մասնակիցների վրաերթի հետեւանքով տուժածների թիվն անցել Է 50-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 50 մարդ Է տուժել, այդ թվում՝ 18 երեխա, Գերմանիայի Ֆոլկմարզեն քաղաքում (Հեսենի դաշնային երկրամաս) ավտոմոբիլով կառնավալային երթի մասնակիցներին վրաերթի ենթարկելու հետեւանքով, փետրվարի 25-ին հայտնել Է Bild տաբլոիդը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ավտոմոբիլի վարորդը հայտնի Է ոստիկանությանը, նա Ֆոլկմարզենի 29-ամյա բնակիչ Է: Հրատարակության տեղեկատվությամբ՝ նա այժմ գտնվում Է հիվանդանոցում ծանր վերքերով: Հետաքննությունը գտնում Է, որ տղամարդը բազմությանը վրաերթի Է ենթարկել կանխամտածված, գլխավոր դատախազությունը գործը հետաքննում Է որպես մահափորձ: Հանցագործության դրդապատճառն առայժմ հայտնի չԷ:
Ավելի վաղ ասվել Էր, որ Ֆոլկմարզենում միջադեպի հետեւանքով տուժել Է ավելի քան 30 մարդ: Գերմանիայի զանգվածային լրատվամիջոցների տվյալներով տղամարդն ավտոմեքենայով մխրճվել Է բազմության մեջ՝ խոյահարելով արգելափակոցը: Ականատեսները հայտնել են, որ վարորդը ավտոմբիլը միտումնավոր ուղղել Է երեխաների վրա, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Число пострадавших при наезде машины на шествие в Германии превысило 50 человек
Более 50 человек, в том числе, 18 детей, пострадали в результате наезда автомобиля на карнавальное шествие в немецком городе Фолькмарзен (федеральная земля Гессен). Как передает Арменпресс, об этом сообщил во вторник таблоид Bild.
Водитель автомобиля известен полиции, это 29-летний житель Фолькмарзена. По информации издания, он сейчас находится в больнице с тяжелыми ранениями. Следствие считает, что мужчина наехал на толпу преднамеренно, Генпрокуратура расследует дело как покушение на убийство. Мотив преступления пока не известен.
Ранее говорилось, что в результате инцидента в Фолькмарзене пострадали более 30 человек. По данным немецких СМИ, мужчина на машине въехал в толпу, протаранив ограждение. Очевидцы сообщали, что водитель специально направлял автомобиль на детей.