Instagram-ում նոր գործառույթ է հայտնվել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Instagram-ի գլխավոր տնօրեն Ադամ Մոսերին Twitter-ում պատմել Է, որ «Բաժանորդագրություններ» հավելվածի բաժնում հայտնվել Է կատեգորիաների տարանջատում՝ պրոֆիլներ, որոնք ամենից հաճախ են տեղ գտնում ժապավենում, եւ օգտահաշվիների, որոնց հետ օգտատերն ամենից քիչ Է փոխգործակցում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
TechCrunch պորտալին տված հարցազրույցում Մոսերին նշել Է, որ ժամանակի հետ օգտատերերի հետաքրքրությունները, ինչպես նաեւ նրանց հարաբերությունները փոխվում ու զարգանում են: Ուստի նոր գործառույթը կոչված Է դյուրացնել հաշվեգրանցումների կառավարումը, որպեսզի ավելի լավ արտացոլի ընթացիկ շփումներն ու հետաքրքրությունները:
Հրատարակությունը գրում Է, որ նորամուծությունը սոցցանցին թույլ կտա ավելացնել գովազդների դիտումների թիվը: Օգտատերերը ավելի քիչ անհետաքրքիր գրառումներ կտեսնեն եւ կշարունակեն թերթել ժապավենը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Instagram появилась новая функция
Генеральный директор Instagram Адам Моссери в Twitter рассказал, что в разделе приложения "Подписки" появилось разделение на категории: профили, которые чаще всего показываются в ленте, и аккаунты, с которыми пользователь взаимодействует меньше всего, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По словам Моссери порталу "TechCrunch, со временем интересы пользователей, а также их отношения меняются и развиваются. Поэтому новая функция призвана упростить управление учетными записями, чтобы лучше отражать текущие контакты и интересы.
Издание отмечает, что нововведение позволит соцсети увеличить число просмотров рекламы. Пользователи будут видеть меньше неинтересных постов и будут продолжать листать ленту.