Բրազիլիայում հեղեղումներն առնվազն 57 մարդու կյանք են խլել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայի հարավում հեղեղումների զոհ Է դարձել արդեն 57 մարդ, այդ թվում՝ 48-ն ամենից շատ տուժած Մինաս Ժեյրասի նահանգում: Այդ մասին հայտնել Է նահանգի քաղաքացիական պաշտպանության վարչությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մահերի մեծ մասը՝ ութ, գրանցվել Է նահանգի մայրաքաղաք Բելու Օրիզոնտիում»,- ասված Է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Իշխանությունների տեղեկատվությամբ՝ եւս 19 մարդ անհայտ կորել Է:
Բելու Օրիզոնտիում հունվարի 24-ին տեղացել Է ռեկորդային քանակությամբ անձրեւ 110 տարվա ընթացքում՝ 171,8 միլիմետր: Անձրեւների շարունակման սպառնալիքի կապակցությամբ արտակարգ դրություն Է հայտարարվել Մինաս Ժեյրասի 99 քաղաքներում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число жертв паводков в Бразилии выросло до 57 человек
Жертвами паводков на юге Бразилии стали уже 57 человек, в том числе 48 в наиболее пострадавшем штате Минас-Жерайс, сообщает управление гражданской обороны штата.
"Большинство смертей - восемь - были зарегистрированы в столице штата Белу-Оризонти", - говорится в коммюнике.
По информации властей, еще 19 человек пропали без вести,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В Белу-Оризонти 24 января выпало рекордное за 110 лет количество осадков - 171,8 миллиметра. В 99 городах штата Минас-Жерайс перед угрозой продолжения дождей было объявлено чрезвычайное положение.