Մանվել Գրիգորյանը ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից հայտնաբերված ապրանքների հետ որևէ առնչություն չունի. պաշտպան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ազգային Ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Երկրապահ կամավորների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը կասկածյալի կարգավիճակում ներգրավվելուց հետո տվել է համապատասխան ցուցմունքներ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, պատգամավորի պաշտպան ԿարենՔամալյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Մանվել Գրիգորյանը ցուցմունք է տվել և հայտնել, որ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից հայտնաբերված ապրանքների հետ ինքը որևէ առնչություն չունի:
«Նա հայտնել է, որ որևէ առնչություն չունի նշված ապրանքների հետ և իր համար զարմանալի է, որ այդ ապրանքներն իր սեփականության իրավունքով տարածքում են հայտնաբերվել: Իր ցուցմունքում նա նաև ավելացրել է, որ նշված տարածք ինքն այցելում էր հազվադեպ` տարին 2-3 անգամ»,- ասաց պաշտպան Քամալյանը:
Ստացված տվյալների հիման վրա պարզ է դարձել, որ ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից զինվորների համար նախատեսված սնունդը Մանվել Գրիգորյանն օգտագործել է սեփական կենդանաբանական այգու կենդանիներին կերակրելու նպատակով:

Манвел Григорян не имеет отношения к обнаруженным при обыске СНБ предметам: адвокат
Депутат от РПА, председатель Союза добровольцев «Еркрапа» Манвел Григорян, после привлечения его по уголовному делу в качестве подозреваемого, дал соответствующие показания.
Как передает «Арменпресс», его адвокат Карен Камалян сказал в беседе с журналистами, что Манвел Григорян, после привлечения его по уголовному делу в качестве подозреваемого, дал соответствующие показания и сказал, что  не имеет отношения к обнаруженным при обыске СНБ предметам.
«Манвел Григорян дал соответствующие показания и сказал, что  не имеет отношения к обнаруженным при обыске СНБ предметам; он удивлен – как эти предметы оказались на принадлежащей ему территории. По его словам, в указанных местах он бывает редко – 2-3 раза в год»,- сказал Камалян.